AKTUALNOŚCI

 

PODSUMOWANIE RAJDU ROWEROWEGO NA ORIENTACJĘ

W sobotę 9 czerwca br. odbył się w Skokach "Rajd Rowerowy na Orientację". W tym roku głównym współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Dolina Wełny”.

Rajdy na orientację to specyficzna forma sportu i rekreacji na rowerze. Uczestnicy dostają mapy oraz specjalne karty na których odbijają niepowtarzalny wzór perforatorem na potwierdzenie odnalezienia danego punktu w terenie.

Organizatorzy przygotowali dwa warianty do wyboru: rekreacyjny i sportowy. W tym pierwszym do wyboru było odnalezienie maksymalnie dowolnych 10 punktów, a drugim od 11 do 20. A na to wszystko limit czasu 8 godzin. Rywalizacja polega na zdobyciu jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie.

Rowerowe wędrówki z mapa po gminie Skoki to dobra zabawa i poznawaniem jej piękna. Odszukiwanie punktów wiąże się z umiejętnością czytania mapy i odnajdywania się w terenie, co wcale nie jest takie proste jakby się wydawało.

Rodzaj trasy sportową czy rekreacyjna uczestnicy mieli do wyboru w trakcie. Łącznie na trasę wyjechało 28 drużyn. Kiedy wrócili okazało się, że dokładnie po połowie 14 zrobiło trasę sportową i 14 rekreacyjną.

Na mecie oprócz nagród przygtowanych przez organizatorów czekał też na rowerzystów posiłek regeneracyjny, kawa i herbata oraz pyszne ciasto.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i wspaniałe współzawodnictwo!

Zdjęcia wykonane przez panią Karolinę Stefaniak.

 DSC08497   DSC08358   DSC08430

 DSC08456   DSC08548   DSC08544

 

Kontakt z Nami

Siedziba Stowarzyszenia: Pl. Powstańców Wlkp. 13, 62-290 Mieścisko, Biuro: Ul. Kolejowa 24, 62-100 Wągrowiec
Tel./Fax. (067) 25 52 489
biuro_dolinawelny@o2.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd